Procedura zakupu

Poniżej opisujemy procedurę zakupu auta u nas:

 

 1. Wysyłasz nam na mail@samochodnazamowienie.eu specyfikację samochodu, jakiego potrzebujesz. Prosimy o określenie budżetu, modelu lub typu samochodu, rocznika.
 2. Jeśli nie jesteś zdecydowany na konkretny model, możemy coś polecić. Nasze doradztwo w celu zakupienia auta jest darmowe
 3. Przesyłamy oferty pasujących Tobie modeli razem z raportem rzeczoznawcy i zdjęciami. Każdy samochód ma kilkanaście lub kilkadziesiąt zdjęć, w tym także zdjęcia usterek. Przesyłamy wszelkie szczegóły na temat aut.
 4. Jeśli zdecydujemy się na jakieś auto ustalamy cenę maksymalną, jaką za niego możemy zapłacić (jeśli jest to aukcja), jeśli zakup tzw. „kup teraz” cena jest stała.
 5. Po wpłacie opłaty rezerwacyjnej w wysokości ok. 5% wartości auta kupujemy samochód i sprowadzamy do Polski.
 6. Transport zwykle zajmuje od 10 do 20 dni, zależnie od lokalizacji pojazdu.
 7. Odbieramy, oglądamy auto w Polsce i patrzymy, czy należy wymienić w nim jakieś materiały eksploatacyjne. Można nam zlecić wykonanie takiej usługi.
 8. Na życzenie załatwiamy wszystkie formalności związane z rejestracją (tłumaczenie, badanie techniczne). Można też je wykonać we własnym zakresie, wówczas nie pobieramy dodatkowej opłaty.
 9. Robimy test drogowy auta na próbnych tablicach.
 10. Przekazujemy auto klientowi.

Rodzaje licytacji:

 1. Zakup kup teraz (nasza oferta jest zawsze akceptowana)
 2. Zakup aukcyjny (klient podaje kwotę, jaką możemy zaproponować sprzedawcy)
 3. Zakup na zlecenie (klient podaje kwotę, jaką jest w stanie zapłacić za auto, sprzedawca może ją zaakceptować lub nie, jesli stwierdzi, że jest za niska). Na tych aukcjach pojawiają się częśto klasyki, youngtimery i nietypowe auta, które są oferowane przez max. 3 dni. Wskazana jest szybka decyzja w sprawie zakupu.
 4. Oferty promocyjne (zakup jak kup teraz). Są to zwykle przecenione auta, które stoją już jakiś czas. Zwykle jest w nich coś do naprawy, ale za to są wyraźnie tańsze.

Kiedy opłata rezerwacyjna podlega zwrotowi:

 • w przypadku kiedy nie wygramy aukcji samochodu (w ciągu 2 dni roboczych)
 • w przypadku kiedy nasza oferta zakupu auta nie zostanie zaakceptowana przez sprzedawcę (w ciągu 2 dni roboczych od upłynięcia terminu na decyzję sprzedającego)
 • w przypadku niedostarczenia auta w ciągu 30 dni roboczych
 • w przypadku wadliwych dokumentów samochodu
 • w przypadku sfałszowanego przebiegu samochodu (nie dotyczy aut z 5 cyfrowym licznikiem do 99999 i aut promocyjnych z zepsutym licznikiem km)
 • w przypadku stwierdzenia, że samochód jest powypadkowy, a został zakupiony jako bezwypadkowy
 • w innych przypadkach, o ile uda nam się zwrócić wadliwe auto dostawcy

Ważne:

Część aut, zwłaszcza z grupy aut promocyjnych, może wymagać wymiany pewnych elementów eksploatacyjnych, jak klocki, tarcze hamulcowe, akumulator, opony, olej i filtry. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że auto nie będzie wymagało wymiany tych elementów. Prosimy przewidzieć fundusze na przegląd auta po sprowadzeniu – można taką usługę zlecić nam.